FotoHelg #18

For noen uker siden var jeg i Oslo for å jobbe. Tiden som ikke gikk til jobb, brukte jeg til å oppsøke gamle venner, og jeg fikk flere turer med folk jeg ikke hadde syklet med på flere år. Trond Vidar viste meg Lysakerelva.
  • Kristoffer Kippernes
  • Kristoffer Kippernes
  • 15.06.2012
  • Telex

Gass,gass,gass!Stien snodde seg i høy fart både opp- og nedover langs elva. Gjerder og lave trær gjorde at man måtte være på vakt, hele tiden.

Grønn lunge:Midtveis på turen var det digg å kunne sette seg ned og bare nyte stillheten fra omgivelsene

Trond Vidar ble jeg kjent med da jeg gikk på videregående, via mine venner som i sin tid startet terrengsykkel.no

Vi har vært på turer i både inn- og utland sammen, men de siste årene har kontakten for det meste blitt opprettholdt via internett.

Da jeg skulle tilbringe en del tid i Oslo for noen uker siden, fikk vi endelig avtalt en tur sammen.

Trond Vidar insisterte på å vise meg en av hans favorittstier rett ved der han bor, Lysakerelva.

Stien var rask, med både flyt og knot, og det var vanvittig kult å endelig få jage hjulet til Trond Vidar igjen.

Jeg hadde kanskje trodd at nå som jeg hadde noen flere år bak meg på sykkelsetet, at å henge på han ikke skulle bli noe problem, men det måtte jobbes.

Sykling gir meg så mange gleder, listen er uendelig lang. En av de største gledene, er å se andre ha det moro på sykkelen.

Og kjørestilen til Trond Vidar oser det glede av, lang vei.

Og ikke minst; det var hyggelig å endelig få snakket litt med Trond Vidar igjen.

For det er vel det vi gjør på tur?

GOD HELG!

Kamerainfo:

Canon 1Dmk4

Sigma 15mm f2.8/Canon EF 70-200 f2.8 L USM

Del...
Abonner på magasinene våre!
Facebook
Nyhetsbrev