Vardeåsen (Skansehytta)
Stiguide
- Hvor?
- Bilder
- Startpunkt
- Heller gård
- Slik kommer du dit
- Kjør rv115 fra Askim mot Trøgstad i 5,7km. Ta til venstre i kryss skiltet mot Skansehytta. Kjør 1,7km til du kommer til skogrensa og parkering for biler åpenbarer seg på venstre side av veien. Start syklinga her. Skansehytta befinner seg ca. 1km unna på grusvei. Ta til høyre i første kryss og så til høyre igjen i neste kryss - opp en bratt bakke og du er framme ved start.
- Endepunkt
- Samme sted som startpunktet.
- Terreng
- Kupert terreng i delvis åpen barskog, forholdsvis brede turstier på skogbunn og bart fjell. Er man en habil stisyklist klarer man seg uten spesielt mye gåing.
- Rutebeskrivelse
- Siden området er forholdsvis lite i utstrekning, er det ikke noe poeng å beskrive en spesiell rute. Ta en titt på N50-kartblad 1914-II; det "syklbare" området er begrenset av Heller gård i sørøst, Glomma er den definitive barrieren mot vest og i nord kan en si at en bør stoppe ved Åsen gård. Bruk selve Skansehytta som utgangspunkt; spesielt området øst og nord for hytta kan by på mye godsaker. En tradisjonell start er også å starte på stien som går omtrent rett nordover fra Heller gård (se nevnte kart).
- Lengde (mer beskrivende)
- Velg selv
- Tips
- Bruk N50-kartblad 1914-II, alternativt prøv å få tak i orienteringskart som finnes over området. Hør med f.eks. Indre Østfold Orienteringsklubb.
Abonner på magasinene våre!
Siste fra forum
- 24.05.2013
- Ritt og ar..Re: Østmarkrittet
- 24.05.2013
- DelerFox RP23 Float - knirkely..
- 24.05.2013
- RacerRe: Stilpoliti - racer
- 24.05.2013
- UtfluktRe: Trones, nytt på gang...
- 24.05.2013
- TreningRe: Konstant melkesyre et..
- 24.05.2013
- Snikksnakk..Re: Gledelige nyheter fra..
- 24.05.2013
- YmseRe: Hjelp til kapping av ..
- 24.05.2013
- StiRe: Skytterkollen-runden
Siste Stiguider
Facebook
Nyhetsbrev
Siste artikler





