/ Utfor

Utfor-NM avgjøres i Siljan

Søndag går NM i utfor i Siljan, og det er duket for dueller på hundredelsnivå.

Av: NULL
Sist oppdatert: 20. august 2009 kl 09.49
Lesetid: 1 minutter

Grenland Skisenter har normalt ikke noe sykkeltilbud, men planlegger å starte med sykling neste år. Heisen har en høydeforskjell på 240 meter.

Espen Johnsen har regjert som norgesmester i en årrekke. I år ser det på papiret åpent ut, etter at han kom på tredjeplass i den siste norgescupen.

Etter gjørmeseieren i Oppdal sist helg leder Emil Carlson norgescupen med 305 poeng, foran Tommy Folkøy (300), og Espen Johnsen (270, sto over ett av fire ritt så langt). Når det i tillegg er veteranen Øyvind Østvedt som ligger på 4. plassen, avslører det at unggutta nedover på lista ikke helt klarer å matche erfaringen til de etablerte. Imidlertid er det noen nye navn på gang.

I jenteklassen er Anita Ager Wick i en klasse for seg, mens det er veldig åpent ut i feltet bak henne.

Stillingen i cupen finner du her.

Grenland Sykleklubb står som arrangør. Siljan ligger øst for Skien i retning Svarstad i Numedalen. T-kroken går for sykling fredag ettermiddag, samt lørdag og søndag. OBS: De som skal sykle må ta med kontanter, siden man ikke kan bruke kort.

Grenland Sykleklubb Grenland Skisenter

Publisert 20. august 2009 kl 00.00
Sist oppdatert 20. august 2009 kl 09.49
 

Relaterte artikler

 

Terrengsykkel.no utgis av Fri Flyt AS | Postboks 1185 Sentrum, 0107 Oslo

Ansvarlig redaktør og daglig leder: Anne Julie Saue | Redaktør: David Andresen | Journalister: Knut Andreas Lone, Sigurd Ekeli Grimsby

Tips oss: Send mail her!

Salgssjef Fri Flyt AS: Robert Robertsen